Zasiłki rodzinne - Holandia

rodzinne w holandii,
zasiłek rodzinny w holandii

Zasiłek rodzinny w Holandii

Nasza firma upora się ze wszelkimi formalnościami i pomoże w procesie składania wniosku o świadczenia rodzinne w Holandii (Kinderbijslag). Dzięki temu uzyskają Państwo wsparcie materialne i możliwość zapewnienia lepszego rozwoju swoim dzieciom. Zasiłek ten może uzyskać osoba legalnie zatrudniona na terenie Holandii, bez względu na wysokość zarobków.

Zasiłek rodzinny w Holandii dla Polaków - jakie warunki spełnić?

Ta forma pomocy finansowej może być przyznawana do 4 kwartałów wstecz, od momentu złożenia wniosku. Świadczona jest niezależnie od tego, czy dana rodzina pobiera już zasiłki na terenie Polski (jednak zostaną one pomniejszone o wysokość polskich świadczeń). Warunkiem niezbędnym do uzyskania zasiłku rodzinnego w Holandii jest posiadanie tak zwanego nieograniczonego obowiązku podatkowego.

Nieograniczony obowiązek podatkowy - jak go zdobyć?

  • odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne do holenderskiej kasy ubezpieczeniowej
  • przepracować minimum 183 dni (nieprzerwanie) lub wykazać, iż w roku kalendarzowym dochód z Holandii stanowi 90% naszego całościowego dochodu

Zasiłek rodzinny w Holandii nie przysługuje osobom, które wykonują pracę sezonową na terenie tego kraju. Należy pamiętać także, świadczenia rodzinne w Holandii,wypłacane są na dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia (warunkiem otrzymania pomocy jest wykazanie, iż dziecko znajduje się na utrzymaniu rodzica lub opiekuna prawnego).

,,Rodzinne w Holandii” - ile uzyskamy?

Zasiłek wypłacany jest w Holandii co kwartał, a jego wysokość uzależniona jest od wieku dziecka - po ukończeniu przez nie 6 i 12 lat - przyznawana kwota wzrasta.

Od 1 stycznia 2020 roku wysokość zasiłku rodzinnego to:

  • 221,49 euro (dziecko do 5 r.ż.)
  • 268,95 euro (dziecko od 6 do 11 r.ż.)
  • 316,41 euro (dziecko od 12 do 17 r.ż.)
  • Oprócz podstawowej kwoty, do zasiłku rodzinnego w Holandii przewidziane zostały także dodatki. Uzależnione są one od wysokości zarobków rodziców, z zachowaniem zależności - im niższe zarobki, tym ewentualny dodatek wyższy.

    Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie pytań i wszelkich wątpliwości – jesteśmy do Państwa dyspozycji.